Podmínky pro vydání knih v nakladatelství Talent Pro ART

Pro rok 2019 výrazně zjednodušujeme podmínky pro vydání knihy v našem nakladatelství:

V případě, že máte zájem vydat u nás knihu, máte následijící možnosti:

A: S Distribucí

B. Bez distribuce

Doporučený postup:

1. Využít služby: Krátký náhled textu za pouhých 250 Kč. Přečteme si přibližně 5 normostran textu a do týdne Vám pošleme zpět naše vyjádření. Výsledkem může být buď zamítnutí textu, další doporučení pro tvorbu, nabídka hlubší analýzy textu vedoucí případně k vydání knihy nebo nabídka dlouhodobější redaktorské spolupráce.

2. První krok lze vynechat a rovnou si objednat lektoraci textu. V těchto případech si text přečteme do dvou měsíců a vyjádříme se k němu. Jedná se o hlubší analýzu textu, během které získáte velmi podrobné informace nejen o kvalitě textu, ale i další doporučení, jak nejlépe s textem naložit. Tento krok doporučujeme mírně pokročilým autorům, kteří např. úspěšně publikují na webu, již v malém nákladu napsali nějakou knihu apod.

Zkrácená lektorace textu

Komplexní lektorace textu

Tento druhý krok obsahuje i analýzu textu programem Talent Text Analyzer:

Talent Text Analyzer

3. Rovnou nám pošlete text na adresu redakce@talentproart.cz s průvodním dopisem o Vaší dosavadní spisovatelské činnosti a úspěších. Průběžně do textů nahlídneme a v případě, že by nás některý z  nich extra zaujal, ozveme se do šesti měsíců zpět. Autorům textů, které nás nezaujmou, se neozveme, není to v našich časových možnostech. Pokud se neozveme, je pro Vás vhodnější některý z předešlých nabízených postupů.

Možnosti vydání knihy v našem nakladatelství:

1. Vydání knihy s využitím distribuce předními distributory (Euromedia group, Beta-Dobrovský, Kosmas). Náklad nad 500 ks, dle kvality textu je podíl vynaložených korun na výrobu knihy ze strany nakladatelství od 0 do 100 %.

2. Vydání knihy bez distribuce, kniha je nabízena jen komisním prodejem v našem e-shopu. Autor si platí celý náklad sám, knihy mají isbn nakladatelství, ale jsou majetkem autora.

3. Vydání e-knihy (e-knihy jsou distribuovány firmou Woody a Kosmas), při výběru textu jsme pro e-knihy méně náročnější na kvalitu textu.

4. Vydání básnické sbírky, tato varianta podléhá speciálním podmínkám. Není potřeba žádná z forem lektorace textu. Básnické sbírky vydáváme v nákladu do 300 ks pouze ze 100% finanční účasti autora, pouze ve výjimečných případech vydání podpoříme z vlastních prostředků.

5. Vydání Vašeho díla v E-ZINu Sententias

Speciální možnost:

Publikujte na našem literárním serveru Literární server jako Extra_Autor, průběžně budeme sledovat Vaši tvorbu a případně se Vám sami ozveme s možností vydání knihy, e-knihy nebo publikace v našem E-Zinu SENTENTIAS.